PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=31644}

Smakosz

Jeepers Creepers
5,8 39 364
oceny
5,8 10 1 39364
4,5 6
ocen krytyków
Smakosz
powrót do forum filmu Smakosz

Smakosz - Jeepers Creepers (2001/2002)

PLUSY:
+ akcja z "BEATNGO" na szosie!!
+ blondynka w czerwonym :)
+ kilka straszniejszych momentów potęgowanych głośną muzyką
+ dom śmierci (krypta z ciałami pod kościołem)
+ "co 23 lata przez 23 dni wychodzi jeść..."

MINUSY:
- nudny
- standardowo komórka nie ma zasięgu lub bateria na wyczerpaniu
- naciągana historia z panią jasnowidz
- postać Smakosza (latający stwór z zakazaną gębą)
- akcja na komisariacie policji

Ocena: 5/10

Smakosz 2 - Jeepers Creepers II (2003/2004)

PLUSY:
+ muzyka (więcej plusów nie stwierdziłem)

MINUSY:
- nudny
- koszykarze z autobusu, czyli sequel dla nastolatków
- akcja filmu dzieje się 23 dnia, a więc 24 h później nie byłoby już filmu...
- standardowo komórka nie ma zasięgu lub bateria na wyczerpaniu
- postać Smakosza (latający stwór z zakazaną gębą)
- ten horror jest komiczny - scena jak Smakosz skacze przez pole na 1 nodze :D

Ocena: 3/10


Zadziwia mnie fenomen SMAKOSZ-a bo ocena na forum jest zbyt naciągnięta!
Trzecią część obejrze tylko dlatego, aby wystawić ocenę. Zapewne niską...

Kacper_1984

Czytając twoją wypowiedź od razu wiedziałem, że będzie to pejoratywność w czystej postaci ;)
Ofc troszkę się postarałeś, no bo w końcu wypunktowałeś... chwała ci za to.
Gadanie jednak o bajkach dla 16latków stawia cię jednak na straconej pozycji. Ta ocena jest zupełnie nie miarodajna, jeżeli to jest film dla 16 latka to ja przepraszam, ale chyba z adhd.. btw... może stąd tyle tych niby chorych ...
Zżarłem swe życie na horrorach i mało mnie już rucha, jednak nie sądzę by smakosz był dobrym wyborem dla dziecka. To całkiem udana produkcja, baaa uwazam, że pomysł jest przedni... wykonanie ofc zawsze może być lepsze, to jednak nie stanowi o jakości całości.
Smakosz dla dorosłych, 16 lat też miałem i kuźwa nie zdziadziałem mimo nie oglądania rżnięcia i ucinania głów.

italodrone

No ale zauważ tylko, że teraz dzieci szybciej dorastają. Być może myślisz, że ja to polecam 7-latkom. Otóż nie. Ale wg mnie najlepszy przedział wiekowy dla tego filmu to 12-16 lat. Starsi nie mają co tu szukać, bo jak stwierdziłem to zwykła BAJKA, w dodatku mało straszna.
Smakosz to w końcu nie Freddy Krueger.
Oceniłem sprawiedliwie wg własnego sumienia. Czasem zmieniam po kilku dniach, ale w tym wypadku ni *uja :)
P.S. A ty jak oceniasz film?

Kacper_1984

Ja już napisałem co myślę o filmie i nie zgadzam się by to był film dla (o zgrozo!!!!) 12 latka :(
Porządny filmik dla dorosłego emocjonalnie człowieka, dzieciaki mają swoje kino i tak powinno pozostać. Czy nie uważasz, że to właśnie.... że poimy nasze dzieci takimi produkcjami powoduje wcześniejsze dojrzewanie.... baa niestety li tylko fizyczne. Emocjonalnie nie da się dorosnąć szybciej, do tego potrzeba doświadczenia... lat.

italodrone

Mógłbym się założyć, że nie jeden nastolatek śmiałby się z tego potworka. Straszyć to on mógłby dzieci z podstawówki ^^
Sorry, ale sporo osób > 18 lat ogląda Piłę, nawet po 14 lat. Sprawdź na przykładzie ostatniej części kto się pyta czy ich wpuszczą do kina...
I nie powiedziałeś jak oceniasz film.

Kacper_1984

Wiem, że tak jest, oczywiście... to jednak nie zmienia postaci rzeczy. Nadal sądzę, że skutki pojenia dzieci krwią i agresją będą kiedyś wykładnią negatywnych norm społecznych. To że małolat śmieje ci się w twarz nie oznacza że jest dojrzały... to tymbardziej jest dowodem na jego jeszcze niedoskonałe wykończenie.
Zdaję sobie sprawę że teraz wszystko można, jednak zachowajmy pewien umiar. Myślenie ma przyszłość - to się nie zmieniło :)

ocenił(a) film na 6
italodrone

pamiętam lat pewnie, miałam właśnie 16 ostatnia klasa gimnazjum (może 1 średniej) jesienny wieczór, oglądałam u koleżanki na PC, potem nocą wracałam do domu przez troszkę polną drogę, koło cmentarza w podkolanówkach i krótkiej spódnicy bardziej bałam się, że mnie ktoś zgwałci niż dorwie ''Smakosz'', wtedy to miałam w głowie narąbane- ale tęsknie za tymi czasami
zgadzam się film który wrażenie zrobi raczej na nastolatkach niż dorosłych widzach, ale raczej takich gniotów nie polecam nikomu dałam 6/10 ale dlatego, że kojarzy mi się z młodością i dobrze go pamietam

wikiw99

Nikt przecież nie twierdzi, że masz się bać smakosza :) Logicznym jest fakt, że smakosz nie istnieje. Nie rozumiem tego dziecięcego mylenia fikcji z rzeczywistością. "Smakosz" jest po prostu dobrym horrorem s-f, ma swój klimat i fajnie się go ogląda.
PS jeżeli "gniotom" dajesz 6, to na dziesiątkę zasłuży każdy przeciętniak... na szczęście "Smakosz 1/2" nie jest gniotem :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones