filmweb.pl
Filmy
Strona główna filmów
Premiery i zapowiedzi
Zwiastuny
Baza filmów
Baza osób kina
Baza postaci
Baza światów
Nagrody
Newsy
Recenzje
Magazyn
Filmweb poleca
Programy filmwebu
Seriale
Strona główna seriali
Premiery i zapowiedzi
Baza seriali
Baza programów
Newsy
Recenzje
Serial Killers
Gry
Strona główna gier
Premiery i zapowiedzi
Baza gier
Recenzje gier
Rankingi
Ranking nowości
Ranking top 500
Ranking oczekiwanych
Nowości serialowe
Seriale top 500
Filmy na VOD
Seriale na VOD
Oryginalne produkcje
Ludzie filmu
Najlepsze role
Gry wideo
Box office
Filmy dla mężczyzn z marką BIC
Canal+
Mój Filmweb
Oceny znajomych
Rekomendacje
Mój profil
Chcę zobaczyć
Moje oceny
Konkursy
Quizy
Ankiety
Ranking użytkowników
Forum
Repertuar Kin
VOD
Popularne
Nowości
Najlepsze
Wkrótce
Darmowe
Program TV
Program TV
Zobacz sekcję
Emmy
1963
http://www.emmys.tv
Amerykańska Akademia Telewizyjna
Emmy
Największe osiągnięcie w dziedzinie programów dramatycznych
wygrane
The Defenders
(1961)
Prawniczy duet ojca z synem podejmuje się obrony klientów w skomplikowanych procesach sądowych o różnorodnej tematyce.
nominacje
Alcoa Premiere
(1961)
Naked City
(1958)
The Dick Powell Show
(1961)
The Eleventh Hour
(1962)
Największe osiągnięcie w dziedzinie programów humorystycznych
wygrane
The Dick Van Dyke Show
(1961)
nominacje
McHale's Navy
(1962)
The Beverly Hillbillies
(1962)
Najlepszy aktor (pierwszoplanowy) występujący regularnie w serialu
wygrane
[E.G. Marshall]
E.G. Marshall
jako Lawrence Preston w serialu
The Defenders
(1961)
nominacje
Vic Morrow
Combat!
(1962)
Paul Burke
Naked City
(1958)
Dick Van Dyke
The Dick Van Dyke Show
(1961)
Najlepsza aktorka (pierwszoplanowa) występująca regularnie w serialu
wygrane
[Shirley Booth]
Shirley Booth
jako Hazel Burke w serialu
Hazel
(1961)
nominacje
Irene Ryan
The Beverly Hillbillies
(1962)
Mary Tyler Moore
The Dick Van Dyke Show
(1961)
Lucille Ball
The Lucy Show
(1962)
Shirl Conway
The Nurses
(1962)
Najlepsza reżyseria serialu komediowego
nominacje
The Red Skelton Show
(1951)
Seymour Berns
Najlepsze osiągnięcie reżyserskie w dramacie
wygrane
The Defenders
(1961)
Stuart Rosenberg
za odcinek "The Madman"
Prawniczy duet ojca z synem podejmuje się obrony klientów w skomplikowanych procesach sądowych o różnorodnej tematyce.
nominacje
Ben Casey
(1961)
Sydney Pollack
za odcinek "A Cardinal Act of Mercy"
Najlepsze osiągnięcie reżyserskie w komedii
wygrane
The Dick Van Dyke Show
(1961)
John Rich
nominacje
The Beverly Hillbillies
(1962)
Richard Whorf
The Jack Benny Program
(1950)
Frederick De Cordova
Najlepsze osiągnięcie scenariuszowe w dramacie
wygrane
The Defenders
(1961)
Robert Thom
,
Reginald Rose
za odcinek "The Madman"
Prawniczy duet ojca z synem podejmuje się obrony klientów w skomplikowanych procesach sądowych o różnorodnej tematyce.
nominacje
Ben Casey
(1961)
Norman Katkov
za odcinek "A Cardinal Act of Mercy"
Najlepsze osiągnięcie scenariuszowe w komedii
wygrane
The Dick Van Dyke Show
(1961)
Carl Reiner
nominacje
The Jack Benny Program
(1950)
Hal Goldman
,
Sam Perrin
,
George Balzer
,
Al Gordon
Najlepsze osiągnięcie w kategorii "Zdjęcia" dla telewizji
wygrane
Naked City
(1958)
John S. Priestley
nominacje
Combat!
(1962)
Robert B. Hauser
Strefa mroku
(1959)
Robert Pittack
,
George T. Clemens
Najlepsze osiągnięcie w kierownictwie artystycznym i scenografii
nominacje
Bonanza
(1959)
Hal Pereira
,
A. Earl Hedrick
Najlepsze osiągnięcie w komponowaniu oryginalnej muzyki
nominacje
Alcoa Premiere
(1961)
John Williams
Najlepszy pojedynczy występ aktora w roli pierwszoplanowej
nominacje
Bradford Dillman
Alcoa Premiere
(1961)
za rolę Charlie Ponta w odcinku "The Voice of Charlie Pont"
Joseph Schildkraut
Sam Benedict
(1962)
za rolę Rabbi Gottlieb w odcinku "Hear the Mellow Wedding Bells"
Najlepszy pojedynczy występ aktorki w roli pierwszoplanowej
wygrane
[Kim Stanley]
Kim Stanley
jako Hazel Burke w serialu
Ben Casey
(1961)
za odcinek "A Cardinal Act of Mercy"
nominacje
Diana Hyland
Alcoa Premiere
(1961)
za rolę Lizy Laurents w odcinku "The Voice of Charlie Pont"
Diahann Carroll
Naked City
(1958)
za rolę Ruby Jay w odcinku "A Horse Has A Big Head, Let Him Worry"
Eleanor Parker
The Eleventh Hour
(1962)
za rolę Connie Folsom w odcinku "Why Am I Grown So Cold?"
Najlepszy występ aktora w roli drugoplanowej
wygrane
The Andy Griffith Show
(1960)
Don Knotts
nominacje
Alcoa Premiere
(1961)
Robert Redford
za odcinek "The Voice of Charlie Pont"
The Teahouse of the August Moon
(1962)
Paul Ford
Najlepszy występ aktorki w roli drugoplanowej
wygrane
[Glenda Farrell]
Glenda Farrell
jako Hazel Burke w serialu
Ben Casey
(1961)
za odcinek "A Cardinal Act of Mercy"
nominacje
Nancy Malone
Naked City
(1958)
Rose Marie
The Dick Van Dyke Show
(1961)
Davey Davison
The Eleventh Hour
(1962)
za odcinek "Of Roses and Nightingales and Other Lovely Things"
Największe osiągnięcie montażowe dla telewizji
nominacje
Alcoa Premiere
(1961)
Richard Belding
,
Tony Martinelli
,
Howard Epstein
Największe osiągnięcie w dziedzinie programów dla dzieci
wygrane
Disneyland
(1954)
nominacje
Captain Kangaroo
(1955)
Watch Mr. Wizard
(1951)
Największe osiągnięcie w dziedzinie programów dokumentalnych
nominacje
Shakespeare: Soul of an Age
(1962)
dla Lou Hazama
The DuPont Show of the Week
(1961)
dla Irvinga Gitlina i Franka De Felitta za odcinek "Emergency Ward"
Największe osiągnięcie w dziedzinie programów rewiowych
nominacje
An Evening with Carol Burnett
(1963)
Here's Edie
(1963)
The Red Skelton Show
(1951)
Wyróżnieni w roku 1963
The Defenders
(
4/4
)
The Dick Van Dyke Show
(
3/6
)
Ben Casey
(
2/4
)
Naked City
(
1/5
)
Disneyland
(
1/1
)
The Andy Griffith Show
(
1/1
)
Hazel
(
1/1
)
Alcoa Premiere
(
0/6
)
The Beverly Hillbillies
(
0/3
)
The Eleventh Hour
(
0/3
)
Pobierz aplikację Filmwebu!
Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.